Manikür, işini bilmeyen birine yaptırılması durumunda tırnak etleri kanayacak ve kızarıp acıyacaktır, bu yüzden her yerde herkese yaptırılmaz. yaptırması keyiflidir, sıcak suda bekletilen ellerinize masaj yapılır, ince ince uğraşılır. Ancak bu keyifi evde manikür yapmanın inceliklerini öğrenerek bir servet harcamadan yaratıcılığını konuşturabilirsin.

Manikür

Başarmaya Hazır Ol. 

Başlamadan önce, malzemelerini toplayıp bir masaya ya da rahat, düz bir zemine diz. Nelere ihtiyacın olacak? Bir kap sabunlu su, aseton, pamuk, törpü, kütikül kremi, tırnak makası, nemlendirici ve en önemlisi, baş döndüren renklerde ojeler. Oturduğun sandalyenin altına gazete kâğıdı ya da eski bir havlu sermeyi unutma – halıdaki oje lekesini annene açıklamak zorunda kalmak istemezsin.

 Parmaklarını Hazırla.

 Eski ojeni tamamen sil (bunu ellerini ıslatmadan önce yapman gerekir). Unutma, en iyi manikür tertemiz ellerle başlar.

 Pürüzsüz Tırnaklar. 

Ellerini, ılık, sabunlu suda beklettikten sonra kurula. Törpüyle tırnaklarındaki sert köşeleri ya da çıkıntıları yok et çünkü oje sürerken sana sorun çıkarmalarını istemezsin.

 Şekil Ver. 

Tırnaklarını törpüledikten sonra ellerine nemlendirici krem sür. Tırnak köklerine yağlı krem sürmen, tırnak yataklarını dibe doğru itmeni kolaylaştıracaktır. Fazlalıkları tırnak makasıyla kesebilirsin ama eğer bu konuda uzman değilsen kütiküllere dokunma, yoksa canın acıyabilir. Daha sonra tırnaklarını törpüleyerek mükemmel bir şekil ver. Kısa tırnaklara küt şekil yakışır. Tırnakların uzunsa, daha zarif bir görünüm için yuvarlak törpüle.

 Tırnak Bazı. 

Tırnak bazı manikürün en önemli parçasıdır, o yüzden bu adımı atlama! Tırnak bazı, hangi renk oje sürersen sürer, ojenin tırnağında pürüzsüzce kaymasını sağlar. İncecik bir tabaka yeterli olacaktır, o yüzden aşırıya kaçma.

 Çift Kat. 

Oje rengini seçtikten sonra (kısa tırnaklarda koyu renk ojeler güzel durur), hızlı ve hafif darbelerle ojeyi iki kat sür. İkinci katı sürmeden önce ilk katın kurumasını bekle (bu gerçekten önemli bir ayrıntı).

 Kapanışı Yapabilirsin.

 En son adım, parlatıcı sürmektir. Parlatıcı ojeyi korur ve ışıltılı görünmesini sağlar. Aynı zamanda, ojeni değiştirmeye karar verene kadar, tırnaklarının kırılmasını önler.

Manikür

Manikür