GÜNÜN İLK KAHVESİNİ SAAT KAÇTA İÇMELİ?

GÜNÜN İLK KAHVESİNİ SAAT KAÇTA İÇMELİ?

Kişiden kişiye değişmesiyle birlikte, stres hormonu olan kortizol sabahları artarak hareket etmeye başlar ve uzmanlar uyanır uyanmaz kahve içmeyi ideal bir zaman olarak nitelendirmemekte. Mesela sabah 6: 30’da uyananlar, ilk kortizol penceresinin kapanmasından sonra kahve tüketebilir. Bu da kabaca 9: 30-11: 30 arasına denk gelmekte. Sabahın ortasındaki veya öğleden sonraki kahve muhtemelen en iyi zaman dilimi. Çünkü bu anlar; kortizol seviyesinin en düşük olduğu ve gerçekten uyarıcı etkisinin ortaya çıktığı zamanlar.

KAHVE İÇİLEN EN KEYİFLİ ÜÇ AN

Gelelim kahve içme konusunda kuralları kendimizin yazdığı o anlara. İşte içtiğimiz an keyiflendiğimiz ya da keyifli olduğumuz için kahve içtiğimiz o zaman dilimleri.

#SabahKahvesi 

Sabah kahvesi; günün doğuşuna sevinme sebeplerinden biri belki de. Özellikle de evdeki kahve makinenizle yaşadığınız bir sabah ritüeli sonucu o ilk yudumu alıyorsanız… Çekirdeği öğüttünüz, makineye yerleştirdiniz ve o mis gibi taze kahve kokusuyla buluştunuz. Gününü güzelleştirmek için kahvesini evde içip dışarı çıkmayı tercih edenler veya termosa koyup keyif yapacağı anı bekleyenler. Hepimiz aynı gemideyiz!


#YalnızlıkKahvesi 

Elbette ki bu başlık da keyif anlarından. Günün karmaşasından uzak, evde ya da dışarıda sakin bir köşede biraz enerji toplamak için tercih edilen o an ve yalnız içilen kahve. Eğer kahvenizi evde kendiniz yapmayı tercih ediyorsanız, belki yeni tatlar denemek için de en doğru zamandır. Mesela daha önce denemediyseniz ufak bir tarçın eklemesi yapmaya ne dersiniz? Arka fonda da keşfetten karşınıza çıkacak bir şarkı olsun mu?


#ArkadaşlarlaİçilenKahve

Bu an zaten başlı başına keyif vermeye yetiyor ama bir de kahve buluşmasına dönüştüyse gün, damakta unutulmaz tatlar kalacak belli ki. Bir masa etrafına toplanıp, konuşulacak konuları masaya yatırmak ve tabii aynı zamanda masanın ruhunu da oluşturacak kahvelere yer açmak. İkinci bardak kahveye ilk kim geçecek bakalım.


Bu anlara eklenmesi istediğiniz sizin için en keyifli anları sizde bize yazarak destek olabilirsiniz.